Nacięcie krocza 

Angielska wersja tego artykułu: episiotomy

Krocza jest tkanka, która leży pomiędzy odbytu i pochwy. Nacięcie krocza oznacza nacięcie wykonane w tej tkance w momencie porodu. Nacięcie krocza kiedyś regularnie wykonywane podczas porodu, w tym; jednak nie jest to przypadek. Tylko wtedy, gdy masz dużo trudności w zapewnieniu dziecku naturalnie, lekarz będzie uciekać się do nacięcia krocza. Jeśli planujesz mieć pochwę, powinieneś mieć wystarczającą wiedzę na temat porodu i nacięcia krocza.

Tear Naturalnie vs Masz nacięcia krocza

Według badań wykazano, że kobiety, które tear naturalnie podczas porodu zwykle odzyskuje się w podobnym lub mniejszym momencie niż samice, którzy mieli nacięciu krocza w czasie porodu. Cierpią również mniej powikłań.

Jest więcej utrata krwi u kobiet z nacięcia krocza, a odzysk jest bardziej bolesne. Co więcej, kobiety z nacięcia krocza będzie musiał czekać na dłuższy czas na seks bez bólu i dyskomfortu. Ryzyko zarażenia zwiększa się nacięcia krocza wraz z ryzykiem wystąpienia rozdarcie podczas następnej dostawy.

Nacięcie krocza jest również związana ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na poważne rozdarcie, który przechodzi przez zwieracz odbytu i odbytnicy. Te łzy mogą powodować nadmierne ból w kroczu, i wymagają dłuższego czasu, aby w pełni odzyskać. Rozdarcie, które przechodzi przez zwieracza odbytu może prowadzić do rozwoju nietrzymanie stolca (utrata kontroli wypróżnień).

Kiedy trzeba nacięciu krocza?

Nacięcie krocza mogą być potrzebne w następujących sytuacjach:

  • W czasie, gdy głowa dziecka jest bliski wychodzi z pochwy, to naciskają i łza rozwija się w kierunku cewki moczowej.
  • W przypadku pracy powoduje stres dla dziecka i etap pchania musi być obniżona tak, aby zminimalizować problemyrozwijanie w dziecku.
  • Jeśli pochwy matki nie jest wystarczająca dla głowy i ramion dziecka wyjdzie.
  • Jeśli stopy lub pośladki dziecka wyjdzie pierwszy (położenie zamka), co jest przyczyną problemów w trakcie realizacji.
  • Jeżeli dostawa dziecka wymaga użycia instrumentów, takich jak kleszcze lub wyciągu próżniowego.

Nacięcie krocza nie jest potrzebne każdej kobiety podczas porodu. Poród odbywa się w wielu kobiet na własną rękę i nie rozerwać lub wymagają cięcia.

Jak uniknąć zbędnego nacięcia krocza

Przedyskutować z ginekologiem na temat procedury. Zadaj swoje pytania, takie jak: jakie są szanse na uzyskanie nacięciu krocza, w jakich okolicznościach nacięcia krocza jest zrobione, i jak będzie ona pomóc, aby zapobiec rozrywaniu.

Możesz spróbować zrobić masaż krocza rozpoczynającego 05:55 tygodnie przed porodem. Według kilku badań, robi masaż krocza zmniejsza ryzyko dostajesz pochwy łzę lub nacięciu krocza.

Jak jest Nacięcie krocza Sporządzono?

Jeśli Twój ginekolog stwierdzi, że trzeba nacięciu krocza podczas porodu, będzie wstrzyknąć znieczulenie w krocze i zrobić małe nacięcie przy użyciu nożyczek chirurgicznych w kroczu tuż przed dziecko wychodzi. Ona może zdecydować się nie podając leki przeciwbólowe, jeśli krocze jest już rozcieńczona się i zdrętwiała z naciskiem na głowę dziecka.

Po dziecko została wydana, Twój ginekolog będzie ponownie wstrzyknąć znieczulenie w krocze przed szycie cięcie.

Jakie ryzyko wiąże się z nacięcia krocza?

Tak jak w przypadku wszystkich zabiegów chirurgicznych, nacięcie krocza jest również zaangażowany w niektórych zagrożeń. Ryzyko to w następujący sposób:

  • Cut podane podczas nacięcia krocza może oderwać i stają się większe, gdyDziecko wychodzi i może nawet przejść przez zwieracz odbytu i odbytnicy.
  • Utrata krwi może być zwiększona.
  • Istnieje zwiększone ryzyko zakażenia cięcia i szwów danym czasie nacięcia krocza.
  • Możesz odczuwać ból podczas stosunku do początkowych kilku miesięcy po porodzie.

Jak leczyć Od nacięcia krocza?

W ciągu 10 dni po porodzie będziesz na drodze do uzdrowienia i po około miesiącu szwów uleczy. Jeśli wystąpią objawy infekcji takie jak faul zapach z rany lub problemy podczas oddawania moczu, należy natychmiast skontaktować się z położnika. Jeśli nie masz pewności, uzdrowienie szwów, poproś ginekologa zbadać okolicę krocza prawidłowo.

Możesz również podjąć środki w celu wspomagania gojenia się rany nacięciu krocza:

Uspokoić obszar z lodem lub oczaru wirginijskiego

Możesz umieścić okład z lodu na obszarze zagrożonym. Można również umieścić podkładkę oczaru wirginijskiego (schłodzone) między rany i podpaski. Klocki oczaru wirginijskiego są dostępne w większości aptek.

Zapobiec pieczenie podczas oddawania moczu

Wlać ciepłą wodę na obszarze sromu, gdy jesteś sika stosując plastikowy kubek. Należy również wypłukać pod stosując butelkę squirt po oddawaniu moczu.

Unikaj rozciągania i ból podczas wypróżnień

Podczas naciskania przycisku do wypróżnienia, naciśnij mocno czystej podkładce na rany nacięciu krocza.

Bądź ostrożny, gdy siedzisz

Kiedy obniżyć się podczas uzyskiwania siedzącej, aby Twoje pośladki napięte. Unikaj siedzenia na twardej powierzchni i za pomocą miękkiej poduszki do siedzenia.

Przyjmuje leki przeciwbólowe wymagane

Może być zalecane, aby wziąć leki przeciwbólowe i środki zmiękczające stolec odciążających przez lekarza. Używaj ich, gdy są potrzebne, aby złagodzić ból.

Zdecydować się na bezpłatne zabiegi

Według niektórych badaniach ból nacięciu krocza jest zmniejszona przez lawendy. Po zrobieniu zgodę od lekarza, można dodać do wody do kąpieli kilka kropli olejku z lawendy. Można również bezpośrednio zastosować olej do danego obszaru (tkanki w między odbytu i pochwy).

Kiedy można uprawiać seks po nacięciu krocza?

Możesz uprawiać seks po szwy z nacięcia krocza zagoiły. Możesz czuć się trochę czułości i dyskomfort w ranie nacięciu krocza początkowo jednak ból przy spadku z czasem. Możesz użyć smaru na bazie wody, aby złagodzić dyskomfort. Spróbuj się zrelaksować jak najwięcej podczas aktywności seksualnej.

Spróbuj pozycji, w której masz kontrolę na stopień penetracji i mniejsze ciśnienie jest spowodowane do rany. Mieć ciepłą kąpiel przed seks i mieć wystarczająco dużo czasu na grę wstępną.

MORE »

Same Category

Related Topics